diş eti kanaması nasıl önlenir Üzerinde Buzz söylenti

Benim henüz sağ eğin dışımda bir çürük oluşmuştu ve ben bile çuruğu temizletip dolgu yaptırdım

Bilirkişi doktor Ağrı stoper alabilirsiniz. Aynı zamanda tuzlu gargara yaparak vecaların dinmesini sağlayabilirsiniz.

emira Selam 3 ay önce öndeki dişime dolgu yapıldı yaptırmaz olaydım. Bi müddet sonrasında ağrı yapmaya saksıladı iltihap oluşmuş hat tedavisi dediler ltihaplıyken hat tedavisinin ilk aşamasını konstrüksiyontlar tarafüm basarüm baştan aşağı şfiilti dişime pansuman dokumaldı iki nöbet. Aynı zamanda antibiyotik kullanıdeğerlendirme.

Uzman hekim Dişiniz midein kesinlikle bir diş hekimine gitmelisiniz. İltihaplanma yandaki dişinize geçmiş ve bu dişinizi de kaybedebilirsiniz. İhmal etmeyiniz.

Mütehassıs hekim Oldu vecalar olabilir. Diş iltihabı demeden önce görülmesi gerek ama diş iltihabı olma yüzdesi çok fazladır. Mutlaka diş hekiminize mebdevurunuz.

erek hocam antibiyotik kullandığım halde dişeti apsem üç gündür iyileşmedi hatta şaksiyoniklik âdeta henüz da artmakta napmalıyım üç günde şmeseleiğin inmemesi nolmal mi kullandığım anibiyotik (amoklavin BID )

Diş sağlamlığı ve ağızda oluşan çürükler ara sıra çoğumuz aracılığıyla önemsenmezler. Ama eskiden karışma edilmeyen ve bakımı yapılmayan dişler gitgide çok henüz yetişkin sorunlara niçin olabilmektedirler. Özellikle diş çürümelerinde diş köklerine ve diş etlerine yayılan enfeksiyonlar diş kayıplarına münasebet olmaktadırlar.

bir ben il dişinda kanal tedavisi olmuştum.fakat yarim kaldi ilk seans ahir turkiyeye donus yapmistim ve yaklasik olarak 7 ay boşlama ettim ve son 1aydir ötümlü apse halinde.ve geçmiyor doktora gitmeyi geceli gündüzlü olarak erteliyorum sizce ciddi bir şey varmidir?

Yildirim Selam hocam.Yaklasik 3 yıl önce disim cürüdü doktora gittim kanal tedavisi yapti ve dolgu kabil bisey doldurdu fakat giderek o dolgu dyanü ve disimin uzerine bastiramiyordum sonra disim kirildo ve kökü kaldi 2-3 aydir bastirabiliyordum bi iş yoktu lakin simdi dis etim ve yanagim sisti bi agrim nanay yalnız read more… bastiramiyorum gine sanki bisey batiyormus kadar oluyor doktora basvursam ne kadar sağaltım uygulanir bana?

Kompetan doktor Yanındaki dişlerde apse kabil. Balkılarınız karşı doktorunuza bilgi verdiğiniz mi ? En kesik sürede balkılarınızın ne başüstüneğu dair tedavi olmanızı öneririm.

ivedi lütfen Bu hafta gideceğim.Pekâlâ kist oluşursa bu durumun dkatüşü gayrimümkün mı illa ameliyat mı çok korkuyorum acaba benimki kiste dönüştü mü niteleyerek.

demet Selam hocam benim diş eti ile dişimin arasındaki bölgede bir şanlayışlik oluştu ön dişimin orada kızarık olan bu bölgeye nasıl bir diş eti kanaması hangi vitamin eksikliğinden olur sağaltma uygulanmalıdır ?

Mütehassıs hekim Yanlızca antibiyotik kullanmanız dişinizin iyileşmesini sağlamaz kanal tedavisi uygulanması gerekir. Tekrar antibiyotik tedavinize esaslamanız ve kanal tedavinizi olmanız one-time offer gerekir. Sigara yararlanmaı iltihaplara ve oluşan iltihaplanmaların iyileşmemesine niçin olur.

gülabat merhaba hocam 3haftadır diş balkısı çekiyorum dr gittiğim de doktorum ilaç tedavisine mirladı 1 haftasının sonun da apse geçmemiş enjeksiyon tedavesine sarrafiyealadık 5günün sonun da dişimi çekti ve halen vecayor dr gittiğim de bunu olabilceğini söledi ağrı kesici ve antibiyotik kullanmama karşın dertlarım devam ediyor napmalıyım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *